Wydaje się, że ledwie wczoraj zaczęliśmy otrzymywać pierwsze zgłoszenia od naszych wolontariuszy i uczestników, a tymczasem nadszedł moment zakończenia tej edycji Wolontariatu Koleżeńskiego „Mary i Max”. W zeszłą niedzielę spotkaliśmy w Staromiejskim Domu Kultury na uroczystej gali, aby powspominać to, co działo się podczas ostatnich miesięcy.

Okazją do tego było oglądanie nagrań wideo, w których nasi uczestnicy i wolontariusze opowiadali o tym, czym był dla nich wolontariat koleżeński i co zmienił w ich życiu. Dla niektórych była to nauka budowania relacji, dla innych dobra lekcja cierpliwości. Niemal wszyscy podkreślali, że to nie tylko szansa na poznanie ciekawej osoby, ale również lepsze poznanie samego siebie i sprawdzenie się w nowej sytuacji.

W ramach II edycji Wolontariatu Koleżeńskiego „Mary i Max” odbyło się 214 spotkań naszych wolontariuszy i uczestników, co przekłada się na ponad 500 wspólnie spędzonych godzin. Nasi uczestnicy odwiedzali kawiarnie i restauracje,a także muzea, teatry czy kina. Bywali również w ogrodzie botanicznym, a nawet chodzili na siłownię!

final2-s.jpg

Wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie naszych Partnerów. Podczas II edycji udało nam się nawiązać współpracę z 25 firmami i instytucjami publicznymi, które udostępniały naszym uczestnikom darmowe vouchery na swoje usługi. Naszą galę swoją obecnością uświetnili między innymi przedstawiciele restauracji Buri Sushi oraz kawiarni WakeCup Cafe. Dla wszystkich Partnerów przygotowaliśmy certyfikaty, które, jak mamy nadzieję, zawisną w ich lokalach.

final5-s.JPG

Po części oficjalnej odbył się mały poczęstunek, podczas którego było miejsce na swobodne rozmowy.

final1-s.jpg

Następnie nasze pary wspólnie wykonały wpisy do pamiątkowej kroniki.

final3-s.jpg

Wieczór zakończyliśmy, grając w planszówki i rozmawiając w mniej formalnej atmosferze Sali Klubowej SDK.

Z nutką nostalgii żegnamy II edycję Wolontariatu Koleżeńskiego „Mary i Max”, jednocześnie intensywnie przygotowując się do kolejnej, III edycji programu. Wiele naszych par planuje z nami zostać, co jest dla nas ogromną radością i dowodem na to, że wszystko, co robiliśmy do tej pory, ma sens. Z II edycją też nie żegnamy się jeszcze zupełnie, bo przed nami kwietniowy finał drugiej części programu!

Dużo więc wspaniałych chwil za nami, ale jeszcze więcej przed nami. Oby tak dalej!

Serdecznie dziękujemy Staromiejskiemu Domowi Kultury za udostępnienie nam swojej przestrzeni do zorganizowania finału II edycji Wolontariatu Koleżeńskiego „Mary i Max”.

final4-s.JPG