Zespół warszawski

Kinga Wojaczek - zdjęcie

Kinga Wojaczek

Koordynatorka Projektu

kinga.wojaczek@maryimax.pl

Psycholożka, doktorantka na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Prezeska i współzałożycielka Stowarzyszenia Innowacji Społecznych "Mary i Max". Od samego początku zaangażowana w tworzenie programu Wolontariatu Koleżeńskiego "Mary i Max". Od 2018 koordynuje realizację programu. W projekcie zajmuje się również poszukiwaniem nowych dróg rozwoju wolontariatu koleżeńskiego, prowadzi szkolenia oraz koordynuje działania promocyjne. W wolnych chwilach tańczy tango argentyńskie i występuje na deskach teatru pantomimy. 

ola.png

Olga Pokorska

Opiekun Par

olga.pokorska@maryimax.pl

Psycholog pracująca z dziećmi i młodzieżą. Doświadczenie zdobywała prowadząc zajęcia indywidualne i grupowe w Fundacji Scolar oraz Ośrodku Simuli. Współtworzy warsztaty dotyczące autyzmu i zespołu Aspergera kierowane do rodziców i lekarzy. W wolnym czasie czyta reportaże i planuje górskie wędrówki.

 

 

 

gosia_sokalska.png

Małgorzata Cychowska

Opiekun Par

malgorzata.cychowska@maryimax.pl

Psycholog, pedagog specjalny. Diagnosta i terapeuta. Ma doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej młodzieży z autyzmem i zespołem Aspergera. Współpracuje z rodzinami i szkołami osób objętych terapią. Pracuje w Fundacji Scolar oraz w Poradni dla Dzieci z Autyzmem i Ich Rodzin w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Gdy nie spędza czasu z ludźmi – co lubi najbardziej, to czyta.

Ania Droś

Anna Droś

Opiekun Par

anna.dros@maryimax.pl

Psycholog, pedagog i socjoterapeuta. Doświadczenie w pracy z osobami z autyzmem zdobywała w Fundacji SYNAPSIS. Pracuje w Poradni Dla Osób z Autyzmem w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii. W Zespole Szkół Integracyjnych nr 62 w Warszawie prowadzi treningi umiejętności społecznych dla uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Czas wolny spędza w gronie najbliższych. Kiedy ma go więcej, odpoczywa w górach.

Mateusz Płatos - zdjęcie

Beata Putkowska

Specjalistka ds. Finansów i Administracji

beata.putkowska@maryimax.pl

W projekcie zajmuje się finansowym rozliczaniem projektów i szeroko pojętą administracją. Związana od kilku lat z sektorem pozarządowym ma doświadczenie także w pracy w Urzędzie m.st. Warszawy. Wielbicielka tabelek w Excelu i wypełniania wielostronicowych wniosków. W wolnych chwilach czyta, gotuje i tworzy jednoosobowy fanklub swojego kota.

gosia_kolo.png

Małgorzata Krawczyk

Specjalistka ds. Promocji i Rekrutacji

malgorzata.krawczyk@maryimax.pl

Psycholożka, ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie realizowała dwie specjalizacje: neuropsychologię kliniczną i psychoterapię. Z "Mary i Maxem" związana od kilku edycji, początkowo jako praktykantka i stażystka. Redaktorka portalu neuropsychologia.pl, gdzie zajmuje się dementowaniem mitów naukowych. W wolnych chwilach praktykuje jogę, uczy się niderlandzkiego i programowania oraz próbuje przekonać kogo się da, że czytanie jest uniwersalnym środkiem na wszystkie bolączki ludzkości.

Mateusz Płatos - zdjęcie

Mateusz Płatos

Członek zespołu, konsultant merytoryczny

mateusz.platos@maryimax.pl

Psycholog, współzałożyciel i wiceprezes Stowarzyszenia Innowacji Społecznych „Mary i Max”, doktorant na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie pisze pracę na temat przyjaźni u osób ze spektrum autyzmu. Koordynator pierwszych czterech edycji Wolontariatu Koleżeńskiego „Mary i Max”, obecnie pełni funkcję konsultanta merytorycznego. W wolnych chwilach śpiewa w chórze i czyta o dalekiej Północy.

Zespół łódzki

ewelinabednarska.jpg

Ewelina Bednarska

Opiekun Par, koordynatorka zespołu łódzkiego

bednarska.ewelina@navicula.pl

Psycholożka, socjoterapeutka, absolwentka Szkoły Trenerów, pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, prowadzi terapię indywidualną, socjoterapię oraz warsztaty psychoedukacyjne i psychospołeczne. Przez wiele lat koordynatorka wolontariatu oraz zespołu ds. projektów w organizacji pozarządowej. Pracowała w NAVICULA Centrum Diagnozy i Terapii Autyzmu w Łodzi jako terapeutka. Lubi czytać i spacerować. 

Ela Rutkowska - zdjęcie

Elżbieta Rutkowska

Opiekun Par

rutkowska.elzbieta@navicula.pl

Psycholog, terapeutka dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu. Prowadzi terapię indywidualną i grupowe spotkania treningu umiejętności społecznych dla dzieci i młodzież w Navicula Centrum w Łodzi. Ciekawa drugiego człowieka. Nieustannie niezdecydowana czy woli spokój czy wyzwania. Lubi drobne przyjemności - taniec, literaturę skandynawską dla dzieci, góry, kino i fasolkę szparagową. 

 

Ewa-Czernek.jpg

Ewa Czernek

Specjalistka ds. Promocji

czernek.ewa@navicula.pl

Do zespołu Mary i Max dołączyła w maju tego roku. Praca przy projekcie bliska jest jej zainteresowaniom, drodze kształcenia (cztery lata studiów na kierunku “psychologia doradztwa zawodowego i organizacji” na UŁ) i podejściu do życia. Ciągle poszukuje sposobu na realizowanie swoich dawnych pasji (las, góry, kajaki, fotografia, poezja śpiewana) w codzienności życia rodzinnego :)

Zespół lubelski

Anna Prokopiak - zdjęcie

Anna Prokopiak

Koordynatorka zespołu lubelskiego

biuro@autyzmlublin.pl

Pedagog specjalny, adiunkt w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej  w Lublinie, współzałożyciel i obecnie prezes zarządu Fundacji Alpha, diagnosta w Centrum Terapii Autyzmu Alpha, edukator w ośrodkach doskonalenia nauczycieli, nauczyciel dyplomowany. Autorka rozprawy doktorskiej napisanej pod kierunkiem prof. dr hab. Janusza Kirenki, UMCS Postawy osób znaczących wobec seksualności młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym. Mama Kuby i Benka, zakochana w piosenkach Mietka Szcześniaka.

Justyna-Kułak.png

Justyna Kułak

Opiekun Pary

justynak@autyzmlublin.pl

Psycholog, pedagog specjalny. Diagnosta z wieloletnim doświadczeniem, terapeuta dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju. Na co dzień pracuje w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 2 w Lublinie z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzinami. Ponadto prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów studiów podyplomowych. W wolnym czasie z zaangażowaniem buduje drzewo genealogiczne i tańczy tango argentyńskie.

 

 

Kasia_www.jpg

Katarzyna Siedlecka

Opiekun Pary

k.siedlecka@autyzmlublin.pl

Psycholog, pedagog specjalny, pomaga i wspiera młodzież i osoby dorosłe z niepełną sprawnością intelektualną w budowaniu poczucia tożsamości i podmiotowości. Ma bogate doświadczenie w pracy terapeutycznej z rodzicami i opiekunami osób niepełnosprawnych. Jest zaangażowana w działalność Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Camino oraz Stowarzyszenia Przyjaciół SOSW Nr 1. Pracuje w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Nr 1 w Lublinie.

 

 

 

 


Poznaj również osoby, które pracowały z nami podczas fazy badawczej Wolontariatu Koleżeńskiego "Mary i Max".