Wspomnienia z Warszawy

Dodano w kategorii #Aktualnie

Przeżyjmy to jeszcze raz! Gala w Warszawie obfitowała w wiele emocji - przede wszystkim było mnóstwo radości, ale nie brakowało też wzruszeń. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak przebiegał warszawski finał - koniecznie obejrzyjcie naszą fotorelację. :)

Czytaj więcej »

Lublin po raz pierwszy!

Dodano w kategorii #Aktualnie

III edycja “Mary i Maxa” powoli przechodzi do przeszłości. Przez ostatnie kilka miesięcy w miarę możliwości staraliśmy się na bieżąco zdawać Wam relację z tego, co się u nas dzieje. Mimo tego na pewno nie wiecie o nas jeszcze wszystkiego - szczególnie o naszych partnerach z Lublina i Łodzi. Dlatego dziś w ramach podsumowań i wspomnień chcieliśmy Wam przybliżyć to, jak “Mary i Max” przebiegał w Lublinie. 

Czytaj więcej »

Światowy Dzień Autyzmu - nie tylko na niebiesko

Dodano w kategorii #Aktualnie

Dziś 2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony rezolucją ONZ w 2007 roku. Zapewne usłyszymy słowa „autyzm”, „autystyk” i „autystyczny” odmieniane przez wszystkie przypadki. Albo i nie. Pobieżny przegląd prasy pokazuje, że dniem autyzmu interesują się głównie media lokalne i to w kontekście zaświecenia na niebiesko miejskiego ratusza albo mostu, zwykle bardzo skromnie wzmiankując, o co w całym tym świeceniu chodzi. Rzeczywiście świat zapłonie dziś na niebiesko – od pomnika Chrystusa Zbawiciela w Rio przez Operę w Sydney aż po nasz Pałac Kultury, 11 tysięcy budynków na całym globie zaświeci się „w geście solidarności”. Czym jest jednak ta „solidarność” ...

Czytaj więcej »