Jest ostatni dzień listopada, godzina 10:00 – w warszawskiej siedzibie firmy Polpharma rozpoczyna się Dzień Różnorodności, święto promujące tolerancję i otwartość wobec drugiego człowieka, w miejscu pracy i poza nim. Na miejscu, gotowa do startu jest także ekipa „Mary i Maxa” J Zapraszamy do przeczytania relacji!

Już drugi raz firma Polpharma organizowała w swojej siedzibie Dzień Różnorodności. W tym roku, obok Fundacji Integracja, w wydarzeniu tym wzięło udział Stowarzyszenie Innowacji Społecznych „Ukryty Potencjał” – czyli po prostu MY. Przez niemal cały dzień pracownicy Polpharmy przychodzący do pracy lub zdążający na lunch mijali nasze stanowisko – roll-up, telewizor z filmami o naszym projekcie i, przede wszystkim, kiermasz „Mary i Maxa”.

Nasz kiermaszowy stół uginał się od rękodzieła najróżniejszego sortu. Pracownicy Polpharmy zrobili przepiękną biżuterię, upiekli pyszne muffinki i cynamonowe ciastka, a nawet namalowali dwa obrazy! Nasi uczestnicy i wolontariusze też stanęli na wysokości zadania i w ciągu zaledwie tygodnia wykonali kolczyki i bransoletki, a także truskawki, poziomki, kwatki, a nawet „smokoptaki” z filcu i włóczki, nie zapominając o niesamowitych, wzorzystych kulach z origami. Świąteczną atmosferę zapewniły nasze Opiekunki, Gosia i Kasia, które upiekły i przyozdobiły MaryMaksowe pierniki oraz przygotowały świąteczne kartki. Cuda!

kiermasz2.jpg

kiermasz1.jpg

Trudno się było nie zatrzymać, a jeszcze trudniej było odejść bez łupu z naszego stoiska. Każdy pracownik sam (z naszą niewielką pomocą) decydował, ile chciałby wrzucić do MaryMaksowej skarbony i – musimy przyznać – były to bardzo hojne datki! Odwiedziło nas ok. 40-50 osób, które podarowały nam łącznie 1027 zł.

Cała kwota zostanie przeznaczona na rozwój Wolontariatu Koleżeńskiego w Warszawie, ale mamy nadzieję, że wkrótce również w innych miastach w Polsce!

Wspólnie z Fundacją Integracja wzięliśmy również udział w warsztatach edukacyjnych dla pracowników na temat kontaktu z osobami z różnymi niepełnosprawnościami.

Wreszcie, pracownicy Polpharmy mieli możliwość podpisać Kartę Różnorodności, sygnowaną przez całą firmę, w której deklarowali działać na rzecz promocji różnorodności w swoim miejscu pracy, przeciwdziałać zaś wszelkim przejawom wykluczenia bądź dyskryminacji.

Gorąco dziękujemy za serdeczne przyjęcie oraz otwartość pracowników Polpharmy. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie wydarzenie i kolejne Dni Różnorodności będą odmierzały kolejne edycje Wolontariatu Koleżeńskiego!

Zespół Wolontariatu Koleżeńskiego „Mary i Max”

kiermasz3.jpg